Najmniejszy wózek spacerowy mieszczący się do torebki. GB POCKIT +

Po kilku zagranicznych podróżach zdecydowaliśmy się na zakup wózka, którego po złożeniu będziemy mogli zabrać na pokład samolotu. Obecnie na rynku jest kilka modeli, które mieszczą się w schowku w samolocie.

GB Pockit + to nowa wersja najlżejszego i najmniejszego wózka na świecie – GB Pockit

Gb Pockit+ ze swoim wyjątkowo innowacyjnym designem to jedna z najmniejszych na świecie spacerówek, idealna do podróżowania. Składa się w zaledwie dwóch krokach i staje się wolnostojącym kompaktowym pakunkiem, który bez trudu zmieści się w luku bagażowym podczas lotu, pod fotelem w samolocie lub w pociągu. Bez problemu mieści się do torebki. Dodatkowo, rozkładane oparcie oraz kompatybilność z fotelikami samochodowymi marki gb i CYBEX z gr. 0+, czynią ją najmniejszym i najsprytniejszym systemem podróżnym na świecie. gb Pockit + to idealne rozwiązanie podczas letnich wyjazdów.

Wymiary wózka złożonego: długość: 32 cm, szerokość: 20 cm, wysokość: 38 cm

Wózek przeznaczony jest dla dzieci od 6 miesięcy do 4 lat.

Gdy planujemy podróż kupując bilety lotnicze wybierając miejsca w samolocie zależy nam na miejscach tzw extra legroom czyli w zależności od samolotu (czy posiada biznes klasę itp) są to rzędy drugi lub szósty. Są to miejsca z większą przestrzenią na nogi (nie mylić z miejscami przy wyjściach awaryjnych, gdzie nie mogą siadać dzieci).

Największą zaletą podczas naszego użytkowania do tej pory  była możliwość rozłożenia go w samolocie. Po co?- Zapytacie. Moja Córka jest strasznym śpiochem, a spanie na rodzicu podczas dłuższych lotów jest bardzo uciążliwe i niewygodne. Postanowiliśmy więc umiejscowić wózek między naszymi nogami w tym szerszym rzędzie, by Córka mogła w nim wygodnie spać. Oczywiście taka opcja jest możliwa tylko wtedy kiedy wyłączona jest sygnalizacja zapiąć pasy. W przypadku turbulencji ze względów bezpieczeństwa należy zabrać dziecko z powrotem na kolana (dot. dziecka poniżej drugiego roku życia) i zapiąć z powrotem w pas dla dzieci. I tak większość lotu rodzice mieli wolne ręce, dziecko się wyspało- wszyscy byli zadowoleni 😉 Współpasażerowie zwłaszcza 😉

Taki widok rozłożonego wózka w samolocie nie należy do częstych. Obsługa samolotu była zdziwiona, ale nie mieli Oni przeciwwskazań do tego, by dziecko spało w spacerówce.

 

Jeżeli chodzi o samą jazdę tutaj nie oczekiwałam wygody i łatwości prowadzenia. Byłam nastawiona, że małe kółka, krótka rączka nie będą zbyt praktyczne. Wózek jest bardzo wywrotny, więc należy zachować szczególną ostrożność. Nie polecam wieszania na rączce żadnych zakupów.

Moja ogólna, szczera ocena wózka jest bardzo pozytywna. Nasze główne oczekiwania spełnia  w stu procentach i jego design także oceniamy na duży plus.

Spacerówka aktualnie zajmuje niewiele miejsca na półce w szafie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *