Jak szybko uśpić dziecko? Moje sprawdzone sposoby. Może pomogą i Tobie?

Jeszcze w ciąży czytałam w internecie, że są mamy, które codziennie pakowały swoje dziecko do fotelika samochodowego i obwoziły je po mieście, póki nie uśpił je szum silnika i bujanie samochodu. Dokładnie taką miałam wizje naszych wieczorów do momentu porodu.

Jednak trafiła mi się Córka, która wręcz kocha spać…. I to “niestety” połowa sukcesu.  Ale opowiem Wam jakie są nasze sposoby, by to usprawnić.

WIECZORNE RYTUAŁY

Stała pora kąpieli i kładzenie się do łóżka to klucz do sukcesu. Wiadomo, że nie zawsze jesteśmy w stanie zaplanować wszystko co do minuty, ale staram się, by nasze wieczory były podobne, a czynności pielęgnacyjne i wyciszanie były o stałych porach.

MLEKO

U nas nadal nieodłącznym elementem usypiania, a może nawet nie usypiania co naszą wieczorną tradycją jest podawanie mleka. Ciepłe mleko bez wątpienia wycisza i uspokaja naszego malucha.

BODŹCE ZEWNĘTRZNE

Zauważyłam niejednokrotnie, że gdy Córka oglądała bajkę na krótko przed snem zawsze budzi się po 2-3h z płaczem. Widać, że dręczą ją sny. Dlatego teraz ograniczyliśmy telewizję w godzinach wieczornych.

SZUM

Od urodzenia Małej w użyciu jest miś “Szumiś”.  Jego dźwięk nawet i mnie wprowadza w senność.  Jest to odgłos do którego dziecko jest przyzwyczajone od okresu prenatalnego. Dzięki temu maluch czuje się spokojnie, bezpiecznie i komfortowo.

DOTYK

Moja Córka jest prawdziwą pieszczoszką. Lubi być głaskana po główce czy buzi. Zawsze przy tym widzę jak zamykają Jej się oczka.

KOŁYSANKI

Kiedyś przeze mnie stosowane, dziś już nie są tak skuteczne, ale wszystko zależy od Dziecka.

ŚWIATŁO

W pomieszczeniu, w którym zasypia zapalona jest mała lampka (żarówka maksymalnie 15W- nie ledowa) u nas ważne jest, by pokój nie był całkiem zaciemniony.

Podzielcie się koniecznie swoimi metodami usypiania! 😉

3 Comments

Add Yours
 1. 1
  Natan_and_mom

  U nas podobnie jak u Was dziewczyny z ta różnica, ze Natan musi mieć pogaszone światła w pokoju, nawet jak u nas w pokoju pali się światło to mu przeszkadza 🤦‍♀️🤣

 2. 2
  Hanka

  Witam takie pytanie, czy szum puszczasz dziecku cala noc czy tylko do usypiania i jak juz dziecko usnie to jest kompletna cisza w pokoju?? Jak to wyglada?

 3. 3
  Anita

  Jakie mleko masz na myśli ? Pytam , bo maluszki wiadomo, że uwielbiają sobie zasypiać przy cycusiu. Ale istnieją takie starodawne porady na bezsenność dla dorosłych , żeby wypić przed snem szklankę ciepłego mleka krowiego – tylko , że ja jestem totalnie antynabialowa, więc moje starsze dziecko pije kakao tylko na roślinnym mleku. Ale to by jej nie uśpiło. Ona zreszta była dzieckiem z którym trzeba było godzinami jezdzic. Za to synek teraz 4 miesięczny jest aniołem. Moje doświadczenie na pewno tez wiele daje, ale nie ma z nim problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *