e-Biznes w czasach Koronawirusa

Temat Koronawirusa wkradł już się do wszystkich dziedzin naszego życia czy tego chcemy czy nie. Obecna sytuacja wprowadza masę zmian także  do aspektów zawodowych. W sytuacji kiedy wirus zatrzyma nas w domu może być często bardzo trudno wykonywać obowiązki zawodowe zdalnie.

W takiej sytuacji “świetnie” sprawdzą się wszystkie biznesy, które prowadzimy online, a dokładniej wirtualne produkty takie jak np e-booki.

Warto więc pomyśleć o strategii swojej firmy na najbliższe tygodnie/miesiące.

Sklepy stacjonarne możemy rozszerzyć o sprzedaż online. Czas na podejmowanie szybkich, przemyślanych decyzji. Czas na zmianę swojego planu i strategii działania.

Warto zastanowić się jak zmienić kierunek swojego biznesu i odpowiedzieć na teraźniejsze, nowe oczekiwania Klientów.

W najbliższych tygodniach rynek bardzo się zmieni. Ludzie będą rzadziej wychodzić  z domów, rzadziej dokonywać zakupów stacjonarnie- warto się nad tym zastanowić i mieć więcej niż jedną furtkę źródeł dochodu właśnie ze względu na takie sytuacje kryzysowe.

Może nie warto odkładać już dawno planowanych działań o rozpoczęciu budowania własnej marki w internecie? Codziennie dostaje od Was wiadomości, że chcecie zacząć, ale różne czynniki Was blokują.

Teraz cała społeczność przeniesie się na różnego rodzaju portale społecznościowe.

Zobaczcie jak ważne jest w dzisiejszych czasach, by nasza firma znajdowała się także w internecie (strona internetowa, instagram, facebook, newslettery)

Mój plan biznesowy na najbliższe dni/tygodnie? Publikowanie więcej postów dla Was, tworzenie nowych e-produktów, nagrywanie filmów na IGTV. Video teraz wiedzie prym wśród publikacji w social mediach, jest to nadal nisza, więc warto to wykorzystać!

Dużo zdrowia i rozsądku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *