7 sposobów na zwiększenie zasięgu Twoich postów na Instagramie

Na początek powiedzmy sobie co składa się zaangażowanie na Twoim profilu, bo tak naprawdę zaangażowanie=zwiększenie zasięgu.

Zastanówmy się czy nasze zdjęcie/ opis wzbudza emocje, zachęca do pozostawienia komentarza,  generuje dużą liczbę zapisań (inspiruje)

Wszystkie te czynniki są ważne, by Instagram mógł pokazać post większej grupie naszych Obserwatorów. Bo przecież nasze zdjęcia nie docierają do nich wszystkich… to algorytm decyduje i mierzy komu tak naprawdę go pokazać.

Jeżeli regularnie wymieniamy z kimś korespondencję na instagramie za pomocą DM’ów taka osoba częściej będzie widywać nasze publikacje. To samo tyczy lajków czy komentarzy. Jeżeli dana osoba widzi nasze posty, ale ich nie lajkuje daje tym samym algorytmowi do zrozumienia, że nasze treści nie są dla niej interesujące i Instagram nie będzie pokazywać ich w przyszłości tej osobie.

Więc co musisz zrobić, by poprawić zasięgi swoich postów?

  1. PUBLIKUJ REGULARNIE nie zawsze oczywiste, ale bardzo ważne. Dla niektórych będą to dwa posty dziennie, dla innych jeden w tygodniu. Sama oceń jaka ilość u Ciebie się sprawdza. 
  2. DAWAJ WARTOŚĆ W POSTACH, ZADAWAJ PYTANIA, ZDRADZAJ WSKAZÓWKI, OPOWIADAJ CIEKAWE HISTORIE
  3. PUBLIKUJ DOBRE JAKOŚCIOWO ZDJĘCIA
  4. ODPISUJ NA PYTANIA I KOMENTARZE POD POSTEM, BĄDŹ NA BIEŻĄCO ZE SWOIMI OBSERWATORAMI
  5. DOBIERAJ HASHTAGI ODPOWIEDNIO DO OPISU I ZDJĘCIA
  6. DODAWAJ LOKALIZACJĘ DO ZDJĘCIA
  7. PUBLIKUJ W SWOJEJ “ZŁOTEJ” GODZINIE w zależności od tego jaka jest Twoja społeczność (studenci, osoby pracujące) analizuj kiedy Twoja społeczność udziela się w mediach społecznościowych.

 

1 Comment

Add Yours

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *